Самостоен комбиниран фрижидер RK611SYW4 - Gorenje
затвори
...
RK611SYW4 Самостоен комбиниран фрижидер
19.991,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер RK611SYW4

до истек на залихи !
Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 326 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
23.990,00 ден
19.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - CrispZone со HumidityControl

CrispZone со HumidityControl

Свежо овошје и зеленчук, без грижа
Фиоката CrispZone со контрола на влажноста (HumidityControl) е еден од најраспространетите садови за овошје и зеленчук на пазарот, така дизајнирана за да одржува поголема количина намирници во свежа состојба на пониска температура и со можност да го приспособите нивото на влажноста.
_products/features/icon - FreshZone

FreshZone

Свежо месо и риба, без грижа
Оваа фиока е идеална за чување месо, риба и морски плодови. Температурата е малку пониска во споредба со другите делови на ладилникот, што значително придонесува кон постигнување на потрајна свежина.
_products/features/icon - LEDLight

LEDLight

Добро позициониранo и ефикаснo
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување, со многу подолг животен век и со значително помала потрошувачка на енергија во споредба со конвенционалните светилки.

Полици на извлекување (PullOut)

Едноставен пристап до намирниците
Полиците кои се извлекуваат до половина овозможуваат брз и едноставен пристап до намирниците кои се наоѓаат зад фрижидерот. Полиците од температурно стакло се исклучително издржливи и можат да поднесат тежина од намирници до 22 килограми.

SimpleSlide полици

За големи и мали шишиња
Целосно приспособливите полици во вратата на фрижидерот едноставно може да се придвижат нагоре или надолу, за да се сместат намирници со тежина до 5 килограми, со различни форми и големини.

Едноставно управување (SimplicityControl)

Без комплицирани местења
Централно осветленото копче му нуди на корисникот исклучително олеснета употреба. Само функциите кои се користат се видливи, така што тоа на апаратот му дава мазен и елегантен изглед.

XXL SpaceBox

Без проблеми за големи намирници
Оваа фиока во замрзнувачот е најголема во апаратот и идеална е за чување на поголеми производи какви што се мисирка, неколку замрзнати пици или торта.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Интегрирана рачка

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 326 / 324 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 229 / 227 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 97 / 97 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

IonAir со DynamiCooling

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Држач за шишиња (BottleMat)

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,81 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 64,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 67,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 733207

EAN Код: 3838782178962

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice