Комбиниран фрижидер со горна комора RF60309OX - Gorenje
затвори
...
RF60309OX Комбиниран фрижидер со горна комора
39.990,00 ден

Комбиниран фрижидер со горна комора RF60309OX

до истек на залихи !
Комбиниран фрижидер со горна комора Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 296 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 173,4 × 64 cm
39.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Добро поставено и ефикасно светло во фрижидерот
ЛЕД осветлувањето кое е високо енергетски ефикасно, има особено подолг век на траење и троши помалку енергија.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Врата: Пластична

Боја: Металик сива

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 296 / 294 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 229 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 65 / 65 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 22 h

Механичко управување

Ладење со помош на вентилатор

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Декоративен капак

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полици на вратата на ладилникот: 1 полица на вратата, 1 сад со капак

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Флексибилен сад за јајца (12×)

Простор за замрзнување: 1 врата

Полици на врата на замрзнувачот: 1

1 мрежна полица

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,58 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 213 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 173,4 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 180 × 72,5 cm

Нето тежина на апаратот: 65,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 68,5 kg

Приклучна моќ: 100 W

Осигурувач: 10 A

Код: 462089

EAN Код: 3838942604119

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice