Самостоен комбиниран фрижидер RF4141PS4 - Gorenje
затвори
...
RF4141PS4 Самостоен комбиниран фрижидер
13.490,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер RF4141PS4

Самостоен комбиниран фрижидер Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 207 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 55 × 143,4 × 54,2 cm
13.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Емајлиран челик

Боја: Сива

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 207 / 205 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 166 / 164 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 41 / 41 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 24 h

Механичко управување

ЛЕД осветлување

3 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Флексибилен сад за јајца

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,60 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 217 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 55 × 143,4 × 54,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 148,5 × 56,7 cm

Нето тежина на апаратот: 39 kg

Бруто тежина на апаратот: 42,5 kg

Приклучна моќ: 74 W

Код: 20001337

EAN Код: 3838782407673

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice