Комбиниран фрижидер со горна комора RF4141ANW - Gorenje
затвори
...
RF4141ANW Комбиниран фрижидер со горна комора
11.990,00 ден

Комбиниран фрижидер со горна комора RF4141ANW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 210 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 55 × 143 × 55 cm
13.490,00 ден
11.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 55 × 143 × 55 cm

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 210 / 207 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 168 / 166 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 42 / 41 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Механичко управување

ЛЕД осветлување

3 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Флексибилен сад за јајца

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,59 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 55 × 143 × 55 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 146,2 × 58,5 cm

Нето тежина на апаратот: 37,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 41,8 kg

Приклучна моќ: 80 W

Код: 594994

EAN Код: 3838782024665

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice