Самостоен ладилник RB6288W - Gorenje
RB6288W Самостоен ладилник
12.391,00 ден

Самостоен ладилникRB6288W

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 271 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm
17.590,00 ден
12.391,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Боја: Бела

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 271 / 268 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 250 / 247 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 21 / 21 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлена внатрешност

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата, 1 сад со капак

2 сада за јајца (6×)

Простор за замрзнување: 1 врата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,63 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 54 kg

Бруто тежина на апаратот: 56,5 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 363653

EAN Код: 3838942768309

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice