Самостоен ладилник RB6151AW - Gorenje
затвори
...
RB6151AW Самостоен ладилник
15.990,00 ден

Самостоен ладилник RB6151AW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 260 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 145 × 64 cm
15.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.
_products/features/icon - Slot-in

Slot-in

Функционално отворање на вратата под агол од 90°
Благодарејќи на функционалноста на отворањето на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и корпи можат да бидат целосно извлечени. Ова решение е идеално за ладилници сместени наспроти страничен ѕид или во непосредна близина на кујнската површина или на друг уред.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 145 × 64 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 260 / 255 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 235 / 230 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 25 / 25 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Сад за јајца/лед: 1 x 7

Внатрешно ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Простор за замрзнување: 1 врата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,65 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 145 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 152 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 50,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 53,5 kg

Приклучна моќ: 80 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734424

EAN Код: 3838782329258

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice