Самостоен ладилник RB4130AW - Gorenje
RB4130AW Самостоен ладилник
13.291,00 ден

Самостоен ладилникRB4130AW

Енергетска класа: А Бруто капацитет: 205 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 54 × 125,5 × 60 cm
16.990,00 ден
13.291,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Димензии (ШxВxД): 54 × 125,5 × 60 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Боја: Бела

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 205 / 202 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 188 / 185 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 17 / 17 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 12 h

Механичко управување

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Осветлена внатрешност

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата, 1 сад со капак

2 сада за јајца (6×)

Простор за замрзнување: 1 врата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,74 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 54 × 125,5 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58,5 × 131,5 × 65 cm

Нето тежина на апаратот: 44 kg

Бруто тежина на апаратот: 46 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 385523

EAN Код: 3838942804427

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice