Самостоен ладилник RB3091ANW - Gorenje
затвори
...
RB3091ANW Самостоен ладилник
9.990,00 ден

Самостоен ладилник RB3091ANW

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 102 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 50,1 × 84,5 × 54 cm
9.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PullOut полици на извлекување

PullOut полици на извлекување

Полиците на извлекување овозможуваат брз и лесен пристап до продуктите во задниот дел на фрижидерот. Полиците направени од калено стакло се многу издржливи и се со носивост од 22 килограми.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 50,1 × 84,5 × 54 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Климатска класа: N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 102 / 98 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 87 / 84 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 15 / 14 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Механичко управување

Управувачка плоча со регулација на температура

ЛЕД осветлување

2 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

Флексибилен сад за јајца

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,46 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 50,1 × 84,5 × 54 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 52,7 × 86,5 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 25,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 27,2 kg

Приклучна моќ: 70 W

Код: 596228

EAN Код: 3838782024986

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice