Самостоен комбиниран фрижидер ORK192OL - Gorenje
затвори
...
ORK192OL Самостоен комбиниран фрижидер
43.490,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер ORK192OL

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 326 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm
43.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech технологија

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Овој „ паметен“ систем беше осмислен за одржување на оптимална температура во фрижидерот во зависност од тоа колку често ја отворате вратата. Кога вратата е отворена, температурата одеднаш расте и храната е изложена на термален шок којшто за возврат предизвикува таа поскоро да се расипе. Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја зголемува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SimpleSlide полици

SimpleSlide полици

За високи и ниски шишиња
Особено практичен механизам кој дозволува лесно движење на полицата нагоре и надолу.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Добро поставено и ефикасно светло во фрижидерот
ЛЕД осветлувањето кое е високо енергетски ефикасно, има особено подолг век на траење и троши помалку енергија.

FreshZone фиока

Свежо како од градина
Оваа фиока со најниска темература во фрижидерот е идеална за складирање на месо, риба, овошје и зеленчук. Ја зачувува свежината на храната, нејзината арома и вкус многу подолго.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Врата: Пластична

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 326 / 322 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 229 / 227 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 97 / 95 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

IonAir со DynamiCooling

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,64 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 200 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 71 kg

Бруто тежина на апаратот: 75 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 731035

EAN Код: 3838782129001

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice