Самостоен ладилник ORB153BK - Gorenje
затвори
...
ORB153BK Самостоен ладилник
36.490,00 ден

Самостоен ладилник ORB153BK

Самостоен ладилник Енергетска класа: А+++ Бруто капацитет: 260 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm
36.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - А+++ енергетска класа

А+++ енергетска класа

Одлична енергетска ефикасност
Сите фрижидери се со висока енергетска ефикасност. Одличната топлотна изолација и подобреното затворање на вратата, инвертер компресорот и електронската контрола ефикасно ја намалуваат потрошувачката на електрична енергија. Фрижидерите со енергетска класа А+++ заштедуваат до 60% електрична енергија за разлика од оние со А енергетска класа.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SimpleSlide полици

SimpleSlide полици

За високи и ниски шишиња
Особено практичен механизам кој дозволува лесно движење на полицата нагоре и надолу.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Добро поставено и ефикасно светло во фрижидерот
ЛЕД осветлувањето кое е високо енергетски ефикасно, има особено подолг век на траење и троши помалку енергија.

FreshZone фиока

Свежо како од градина
Оваа фиока со најниска темература во фрижидерот е идеална за складирање на месо, риба, овошје и зеленчук. Ја зачувува свежината на храната, нејзината арома и вкус многу подолго.

Технички карактеристики

Енергетска класа: А+++

Врата: Пластична

Боја: Црна

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 260 / 254 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 235 / 229 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 25 / 25 l

Капацитет на замрзнување: 2 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

IonAir со DynamiCooling

Внатрешно ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

Простор за замрзнување: 1 врата

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,34 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 124 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 154 × 66,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 160 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 54 kg

Бруто тежина на апаратот: 57,5 kg

Приклучна моќ: 80 W

Осигурувач: 10 A

Код: 521273

EAN Код: 3838942087622

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice