Самостоен комбиниран фрижидер ONRK193BK - Gorenje
затвори
...
ONRK193BK Самостоен комбиниран фрижидер
58.990,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер ONRK193BK

Самостоен комбиниран фрижидер Енергетска класа: А+++ Бруто капацитет: 334 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm
58.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - IonAir со MultiFlow 360° функција

IonAir со MultiFlow 360° функција

Идеална микроклима на секоја полица
Напредната технологија во ладилниците ја пресликува природната микроклима за да се осигура дека храната ќе остане свежа подолго време. Негативно наелектризираните јони генерирани од страна на апаратот континуирано го освежуваат воздухот за да ја имитира природната микроклима и со тоа да се креира идеална средина за свежа храна. Вентилацискиот систем MultiFlow 360° еднакво го дистрибуира јонизираниот воздух преку 14 вентилациски отвори за да се одржи константна температура на секоја полица.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - NoFrost Plus

NoFrost Plus

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - ZeroZone фиока

ZeroZone фиока

Свежо како директно од море
Фиоката со температура од околу 0 °C е идеална за чување на свежо или на маринирано месо, риба или на морска храна. Ја продолжува свежината на деликатната храна и ги задржува природната сочност и хранливите вредности.

А+++ енергетска класа

Одлична енергетска ефикасност
Сите фрижидери се со висока енергетска ефикасност. Одличната топлотна изолација и подобреното затворање на вратата, инвертер компресорот и електронската контрола ефикасно ја намалуваат потрошувачката на електрична енергија. Фрижидерите со енергетска класа А+++ заштедуваат до 60% електрична енергија за разлика од оние со А енергетска класа.
Повеќе
Затвори

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Овој „ паметен“ систем беше осмислен за одржување на оптимална температура во фрижидерот во зависност од тоа колку често ја отворате вратата. Кога вратата е отворена, температурата одеднаш расте и храната е изложена на термален шок којшто за возврат предизвикува таа поскоро да се расипе. Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја зголемува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори

SuperCool

Брзо ладење на поголема количина на храна
Интензивната функција за ладење ја намалува температурата до половина во однос на вообичаената температура. Идеална температура за брзо ладење на поголема количина храна по обемно пазарување.

SimpleSlide полици

За високи и ниски шишиња
Особено практичен механизам кој дозволува лесно движење на полицата нагоре и надолу.

XtreemeFreeze фиока

Молскавично замрзнување
Брзото замрзнување на екстремно ниски температури. Со ваквиот начин на замрзнување се зачувуваат хранливите состојки и вкусот на храната.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Добро поставено и ефикасно светло во фрижидерот
ЛЕД осветлувањето кое е високо енергетски ефикасно, има особено подолг век на траење и троши помалку енергија.

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функција во замрзнувачот за брзо замрзнување на храната, идеална за нови набавки.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: А+++

Врата: Пластична

Боја: Црна

Боја на апаратот: Црна

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 334 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 103 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 8 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за температура во ладилникот и во замрзнувачот

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

Декоративен капак

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

ZeroZone фиока

XXL SpaceBox фиока

XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,46 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 168 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 194 × 66,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 200 × 77 cm

Нето тежина на апаратот: 70,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 74,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 543332

EAN Код: 3838942109461

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции