Самостоен комбиниран фрижидер NRS9181MX - Gorenje
затвори
...
NRS9181MX Самостоен комбиниран фрижидер
46.990,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRS9181MX

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 566 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm
46.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - NoFrostPlus технологија

NoFrostPlus технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SuperCool

SuperCool

Брзо ладење на поголема количина на храна
Интензивната функција за ладење ја намалува температурата до 3°C, што е речиси половина пониска од вообичаената температура. Во комбинација со поголемиот капацитет, оваа температура е идеална за брзо ладење на поголема количина храна по обемно пазарување. По шест часа, функцијата автоматски ќе се исклучи и ладилникот ќе продолжи да работи по претходно подесените параметри.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Еко програма (EcoMode)

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.

FastFreeze

Брзо замрзнување на храната
Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm

Врата: Метална врата

Боја: Инокс

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Ногарки: 4

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 566 / 516 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 350 / 339 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 216 / 177 l

Капацитет на замрзнување: 11 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 10 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

NoFrost Plus

Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот

Ледомат: Twist ледомат

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување

5 стаклени полици

Држач за шишиња

1 сад за месо

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 2 фиоки за овошје

Флексибилен сад за јајца

FreshZone фиока

Осветлување на замрзнувачот: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

5 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,13 kWh

Бучност: 43 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,8 × 178,6 × 63,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97,7 × 189,6 × 72,7 cm

Нето тежина на апаратот: 91 kg

Бруто тежина на апаратот: 100 kg

Приклучна моќ: 240 W

Код: 733132

EAN Код: 3838782175114

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice