Side by side NRS9181CX - Gorenje
NRS9181CX Side by side
61.491,00 ден

Side by sideNRS9181CX

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 608 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm
73.990,00 ден
61.491,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XtraSpace

XtraSpace

Практични и пространи
Ефикасниот дизајн на внатрешноста обезбедува доволно простор за голема количина на храна, што ќе ви заштеди време за често одење во продавница. Храната лесно може да се нареди на стаклените полици, во големите фиоки или на полиците на вратата, така што секогаш можете да видите што сé е достапно и на тој начин помалку ќе фрлате храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SensoTech

SensoTech

Напредна контрола преку ЛЕД дисплеј
Големиот и јасен ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола и прилагодување на температурата. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode можат да се активираат со едноставен допир. Во случај на ненадејно зголемување на температурата во фрижидерот, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - NoFrost Plus

NoFrost Plus

Нема повеќе досадно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во замрзнувачот, го спречува таложењето на мраз. Како резултат на тоа, нема да морате да го одмрзнувате замрзнувачот и неговиот простор за складирање ќе биде поефикасно искористен. Пакетите или парчињата замрзната храна нема да се лепат еден за друг, што ќе помогне вашиот замрзнувач да биде уреден и чист.
Повеќе
Затвори

InverterCompressor

Сигурен, тивок и долготраен
Инвертер компресорот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот компресор. Подобро и побрзо се прилагодува на температурните промени во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата, што значи дека температурните флуктуации се намалуваат и дека условите за складирање на храната се многу подобри.
Повеќе
Затвори

Ледомат со диспанзер за вода

Секогаш достапна ладна вода
Ледоматот со диспанзер кој се управува на допир и кој е поврзан со довод на вода, ви овозможува да уживате во ладна вода, кршен лед или коцки лед. Благодарение на тесниот дизајн, ледоматот не зафаќа премногу простор во фрижидерот.

KitchenFit

Заводлив и софистициран изглед
Овој комбиниран фрижидер чија длабочина е еднаква на длабочината на работната површина, елегантно ќе се вклопи во вашата кујна, а притоа ќе има многу голем капацитет за складирање на храна.

LedLight

Добро распоредено и економично
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и екстремно ефикасно осветлување, бидејќи има подолг животен век и троши значително помалку електрична енергија во споредба со конвенционалните светилки.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Замрзнување на големи количини на храна? Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24 °C за да ги сочува минералите на храната и да го задржи нејзиниот квалитет. По приближно 26 часа, оваа функција автоматски се исклучува и температурата на замрзнувачот се враќа на иницијално поставената температура.
Повеќе
Затвори

SuperSilent

Екстремно тивка
Овој фрижидер работи исклучително тивко до ниво на бучава што е еднакво на тивко шепотење на две лица. Оваа тивка работа е резултат на одличната изолација и на иновативните решенија во системот за ладење.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Отвoрање на врата: Ладилник десно/замрзнувач лево отворање на вратата

Боја: Не'рѓосувачки челик

Климатска класа: SN, T

Инвертерски компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 608 / 549 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 380 / 370 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 228 / 179 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 4 h

Електронско управување (SensoTech)

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Диспанзер за ладна вода

Ледомат: Автоматска подготовка на мраз, Коцки мраз

Total NoFrost

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Брзо ладење

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

1 сад за месо

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата

ShieldBox

Флексибилен сад за јајца

Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување

Простор за замрзнување: 2 фиоки

4 полици на врата на замрзнувачот

3 стаклени полици

Приклучок за вода: Приклучок за вода

Должина на приклично црево: 6 m

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 1,22 kWh

Бучност: 41 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 90,6 × 177 × 75,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 97 × 184 × 75,9 cm

Нето тежина на апаратот: 107 kg

Бруто тежина на апаратот: 122 kg

Приклучна моќ: 280 W

Код: 382181

EAN Код: 3838942798795

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice