Самостоен комбиниран фрижидер NRK7191TX1 - Gorenje
затвори
...
NRK7191TX1 Самостоен комбиниран фрижидер
42.990,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRK7191TX1

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 389 l Тип на апарат: Самостоен Total NoFrost Димензии (ШxВxД): 70 × 186,8 × 63,5 cm
42.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ZeroZone фиока

ZeroZone фиока

Свежо како директно од море
Фиоката со температура од околу 0 °C е идеална за чување на свежо или маринирано месо, риба или морска храна. Ја продолжува свежината на деликатната храна и ја задржува природната сочност и хранливите вредности.
_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 70 × 186,8 × 63,5 cm

Врата: Метална врата

Боја: Металик сива

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Климатска класа: N, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 389 / 357 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 285 / 260 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 104 / 97 l

Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Електронско управување на вратата

Аларм за отворена врата

Total NoFrost

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Диспанзер за ладна вода

ЛЕД осветлување

3 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

ZeroZone фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

1 класичен сад за лед

Приклучок за вода: Резервоар

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,96 kWh

Бучност: 45 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 70 × 186,8 × 63,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 76,8 × 193,2 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 77,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 84,5 kg

Приклучна моќ: 198 W

Код: 731044

EAN Код: 3838782128134

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice