Самостоен комбиниран фрижидер NRK61JSY2W - Gorenje
затвори
...
NRK61JSY2W Самостоен комбиниран фрижидер
27.890,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRK61JSY2W

Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 329 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
27.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - IonAir

IonAir

Ја чува храната свежа и вкусна до 10 дена подолго
Напредната технологија во фрижидерите од Gorenje емитираат природна микроклима со што храната ја задржува свежината подолго. Циркулацијата на јонизирниот воздух овозможува свеж возух и одржување на стабилна температура.
_products/features/icon - AdaptTech ладење

AdaptTech ладење

Задржување на свежината на храната 20% подолго
Адаптивниот интелигентен систем константно ја следи, анализира и регистрира употребата на фрижидерот на неделно ниво. Потоа, неговото работење, особено одржувањето на одредена температура и трошокот на енергија, ги прилагодува според идентификуваната шема. Кога вратата на фрижидерот се отвора, температурата на храната нема да се зголеми како на стандардните фрижидери, што спречува појава на бактерии.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - MultiFlow 360°

MultiFlow 360°

Долготрајна свежина и пониска потрошувачка на енергија
Интензивнaта MultiFlow 360° циркулација на воздухот се создава преку интензивните вентилациски отвори кои испуштаат ладен воздух. Тие се сместени на задниот ѕид од фрижидерот и овозможуваат константна и рамномерна температура во целиот дел за ладење.

NoFrost Plus технологија

Без мраз или рачно одмрзнување
Модерната NoFrost технологија користи интензивна циркулација на ладен воздух и ја елиминира влагата од замрзнувачот и фрижидерот. Ова спречува формирање на мраз на храната и лед во внатрешноста на замрзнувачот.

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.

FreshZone фиока

Свежо како од градина
Оваа фиока со најниска темература во фрижидерот е идеална за складирање на месо, риба, овошје и зеленчук. Ја зачувува свежината на храната, нејзината арома и вкус многу подолго.

XXL SpaceBox

Доволно простор за сместување на мисирка
Оваа фиока во одделот за замрзнување е најголема во апаратот и е идеална за сместување на големи нешта како мисирка, неколку пици или дури и торта.

MultiBox

Повеќенаменски, практичен сад
Повеќекратно наменската корпа со капак на вратата на ладилникот може да биде искористена за сместување сирење, кромид и друга храна со остар мирис или со мирис на луто. Тоа ја одржува храната свежа и ја штити од сушење, додека силиконскиот капак може да биде користен како послужавник за јајца или за мраз.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња (BottleMat)

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,82 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 67,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 70,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 529531

EAN Код: 3838942094842

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice