Самостоен комбиниран фрижидер NRK619EAXL4WD - Gorenje
затвори
...
NRK619EAXL4WD Самостоен комбиниран фрижидер

Самостоен комбиниран фрижидер NRK619EAXL4WD

НАСКОРО!
Самостоен комбиниран фрижидер Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 323 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 59,5 × 186 × 59 cm
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - NoFrostPlus технологија

NoFrostPlus технологија

Нема повеќе здодевно одмрзнување
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - CrispZone фиока со HumidityControl

CrispZone фиока со HumidityControl

Свежо како од градина
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот. Ниската температура и можноста за подесување на нивото на влажност ја продолжува свежината на намирниците.
_products/features/icon - FastFreeze

FastFreeze

Брзо замрзнување на храната
Функцијата за брзо замрзнување (FastFreeze) ги замрзнува намирниците на -24 °C за да се задржат минералите во храната. По 6 часа, автоматски ќе се прекине оваа фунција и замрзнувачот ќе продолжи да работи по претходно поставената температура.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Боја: Сива

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 323 / 300 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 215 / 207 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 108 / 93 l

Капацитет на замрзнување: 9 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 16 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

NoFrost Plus

Кружење на воздухот: MultiFlow ладење во ладилникот

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Диспанзер за ладна вода

ЛЕД осветлување

2 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

2 сада за јајца (12×)

Convert FreshZone

Простор за замрзнување: 3 фиоки

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,62 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 225 kWh

Бучност: 39 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 186 × 59 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 193,5 × 62,8 cm

Нето тежина на апаратот: 60 kg

Бруто тежина на апаратот: 69 kg

Код: 20008034

EAN Код: 3838782546754

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice