Самостоен комбиниран фрижидер NRK612ST - Gorenje
затвори
...
NRK612ST Самостоен комбиниран фрижидер
55.490,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRK612ST

Енергетска класа: A++ Бруто капацитет: 329 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
55.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech технологија

AdaptTech технологија

Фрижидер што ги препознава вашите навики
Овој „ паметен“ систем беше осмислен за одржување на оптимална температура во фрижидерот во зависност од тоа колку често ја отворате вратата. Кога вратата е отворена, температурата одеднаш расте и храната е изложена на термален шок којшто за возврат предизвикува таа поскоро да се расипе. Фрижидерот континуирано го следи и го анализира начинот на којшто го користите. Така, тој може да предвиди кога ќе ја отворите вратата на ладилникот и токму пред тоа да го сторите, тој ја зголемува температурата од 1 до 2 °C за да се осигурате дека се одржува константна температура и дека храната останува свежа и полна со хранливи материи.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - IonAir со MultiFlow 360° функција

IonAir со MultiFlow 360° функција

Идеална микроклима на секоја полица
Напредната технологија во ладилниците ја пресликува природната микроклима за да се осигура дека храната ќе остане свежа подолго време. Негативно наелектризираните јони генерирани од страна на апаратот континуирано го освежуваат воздухот за да ја имитира природната микроклима и со тоа да се креира идеална средина за свежа храна. Вентилацискиот систем MultiFlow 360° еднакво го дистрибуира јонизираниот воздух преку 14 вентилациски отвори за да се одржи константна температура на секоја полица.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - NoFrost Plus

NoFrost Plus

Го замрзнува само она што сакате да го замрзнете
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, инсталирани во преградата за замрзнувач, го спречува натрупувањето на мраз за да се одржи ниско ниво на потрошувачка на енергија, додека во одделот за ладење, тоа одржува идеална микроклима за свежа храна. Циркулацијата на јонизиран воздух ја заштитува храната од исушување и ги задржува во неа витамините и минералите.
Повеќе
Затвори

MultiShelf

Фрижидер кој се прилагодува на вашите навики
Специјалната многу флексибилна полица со посебни држачи за шишиња може да се прилагоди на која било потреба. Може да се постави било каде во фрижидерот и да служи како полица за чување храна или пак како решетка со држачи за шишиња.

CrispZone фиока

Свежина која ја очекувате од најдобрите
CrispZone е една од најголемите фиоки за овошје и зеленчук на пазарот и е дизајнирана за да ја зачува хранливата вредност и да ја продолжи свежината на производите. Ниската температура ја продолжува свежината на намирниците.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Врата: Челик, сиво рефлектирачко стакло

Боја: Металик сива

Отвoрање на врата: Десно отворање на вратата

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: можност да се постави апаратот во кујната во ширина од 61 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока за зеленчук

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

ЛЕД осветлување на кровот

Мултипрактична полица (MultiShelf)

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,64 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 81,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 84,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 529960

EAN Код: 3838942094897

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice