Самостоен комбиниран фрижидер NRK611SYW4 - Gorenje
затвори
...
NRK611SYW4 Самостоен комбиниран фрижидер
27.890,00 ден

Самостоен комбиниран фрижидер NRK611SYW4

до истек на залихи !
Енергетска класа: A+ Бруто капацитет: 329 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm
27.890,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Slot-in

Slot-in

Функционално отворање на вратата под агол од 90°
Благодарејќи на функционалноста на отворањето на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и корпи можат да бидат целосно извлечени. Ова решение е идеално за ладилници сместени наспроти страничен ѕид или во непосредна близина на кујнската површина или на друг уред.
_products/features/icon - Еко програма (EcoMode)

Еко програма (EcoMode)

Заштеда на електрична енергија
Во период кога сте отсутни од дома, фрижидерот може да се постави на еко функција која ќе заштеди електрична енергија бидејќи вратата е затворена цело време.
_products/features/icon - AdaptTech

AdaptTech

Свежи намирници, без грижа
Овој интелигентен систем е развиен за одржување на рамномерна температура во фрижидерот, без разлика колку често ја отворате вратата. Фрижидерот постојано го следи начинот на користење и ја приспособува температурата, за да се спречи нејзино зголемување и да се обезбеди свежина на вашите намирници.
Повеќе
Затвори

CrispZone со HumidityControl

Свежо овошје и зеленчук, без грижа
Фиоката CrispZone со контрола на влажноста (HumidityControl) е еден од најраспространетите садови за овошје и зеленчук на пазарот, така дизајнирана за да одржува поголема количина намирници во свежа состојба на пониска температура и со можност да го приспособите нивото на влажноста.

FreshZone

Свежо месо и риба, без грижа
Оваа фиока е идеална за чување месо, риба и морски плодови. Температурата е малку пониска во споредба со другите делови на ладилникот, што значително придонесува кон постигнување на потрајна свежина.

IonAir со MultiFlow 360°

Без непријатни мириси
Вентилацискиот систем MultiFlow 360° рамномерно го дистрибуира јонизираниот воздух преку 14 вентилациски отвори за да одржува константна температура на секоја полица. Воздухот збогатен со негативни јони ги отстранува непријатните мириси и ја имитира природната микроклима за да се создаде идеална средина за свежи намирници.
Повеќе
Затвори

LEDLight

Добро позициониранo и ефикаснo
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување, со многу подолг животен век и со значително помала потрошувачка на енергија во споредба со конвенционалните светилки.

NoFrost Plus

Без грижа при топењето
Еден од најдобрите системи за ладење на пазарот, вграден во делот за замрзнување, го спречува создавањето на мразот со што се намалува потрошувачката на енергија. Како резултат на тоа, искористеноста на просторот е оптимизирана, а растопувањето и чистењето на внатрешниот дел веќе не се потребни. Пакетите и парчињата замрзнати јадења нема да се лепат едно со друго, што ќе помогне замрзнувачот да биде уреден и чист.
Повеќе
Затвори

Полици на извлекување (PullOut)

Едноставен пристап до намирниците
Полиците кои се извлекуваат до половина овозможуваат брз и едноставен пристап до намирниците кои се наоѓаат зад фрижидерот. Полиците од температурно стакло се исклучително издржливи и можат да поднесат тежина од намирници до 22 килограми.

SimpleSlide полици

За големи и мали шишиња
Целосно приспособливите полици во вратата на фрижидерот едноставно може да се придвижат нагоре или надолу, за да се сместат намирници со тежина до 5 килограми, со различни форми и големини.

Едноставно управување (SimplicityControl)

Без комплицирани местења
Централно осветленото копче му нуди на корисникот исклучително олеснета употреба. Само функциите кои се користат се видливи, така што тоа на апаратот му дава мазен и елегантен изглед.

XXL SpaceBox

Без проблеми за големи намирници
Оваа фиока во замрзнувачот е најголема во апаратот и идеална е за чување на поголеми производи какви што се мисирка, неколку замрзнати пици или торта.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Интегрирана рачка

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 329 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 231 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 98 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 18 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Индикатор за температура: Дигитален индикатор за регулирање на температурата на ладилникот

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Брзо ладење

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Држач за шишиња (BottleMat)

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 SimpleSlide полици прилагодливи по висина, 1 горна полица прилагодлива по висина

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

FreshZone фиока

XXL SpaceBox фиока

Простор за замрзнување: 3 фиоки

2 стаклени полици

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,82 kWh

Бучност: 42 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 65,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 68,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

Код: 733224

EAN Код: 3838782178658

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice