Самостоен комбиниран фрижидер NRC6193SXL5 - Gorenje
затвори
...

Самостоен комбиниран фрижидер NRC6193SXL5

Наскоро!
Енергетска класа: А+++ Бруто капацитет: 354 l Тип на апарат: Самостоен Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech

AdaptTech

Комбиниран фрижидер што ги препознава вашите навики
Овој паметен систем е развиен за да одржува постојана температура во фрижидерот без разлика колку често ја отворате вратата на фрижидерот. Ладилникот постојано следи како го користите и ја управува температурата, со цел да спречи покачување на температурата за да се осигури дека храната останува свежа и за да се намали потрошувачката на енергија.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Convert ZeroZone

Convert ZeroZone

Сè според вашите потреби
Оваа корисна фиока лесно се трансформира од ZeroZone, која е погодна за чување свежа риба, месо и морска храна, во дополнителна CrispZone фиока за овошје и зеленчук, така што лесно можете да ги чувате сите ваши свежи производи.
_products/features/icon - ConvertActive

ConvertActive

Големата забава може да почне
Со ConvertActive доволно е да притиснете копче и да го претворите замрзнувачот во ладилник или во голема ZeroZone-а, што ќе ви овозможи повеќе простор за чување закуски или пијалаци.

CrispZone со SmartHumidity

Свежо како од градина
Оваа пространа фиока ја продолжува свежината на вашата храна со ниска температура и автоматска контрола на нивото на влажност. SmartHumidity секогаш го одржува оптималното ниво на влажност во фиоката благодарение на специјалната мембрана што автоматски го отстранува вишокот на влага, одржувајќи ги овошјето и зеленчукот крцкави и свежи.
Повеќе
Затвори

Лесно за чистење

Беспрекорно чисто
Благодарение на иновативниот дизајн и сјајната мазна внатрешна обвивка, комбинираните GardenFresh фрижидери до Gorenje се исклучително лесни за чистење, што гарантира дека храната останува здрава и безбедна.

EcoMode

Заштеда на енергија
Во случај на подолго отсуство или годишен одмор, фрижидерот може да се постави да работи во режим на заштеда на енергија (EcoMode) бидејќи вратата на фрижидерот е постојано затворена.

FastFreeze

Брзо замрзнување
Функцијата FastFreeze ја замрзнува храната на -24°C за да ги зачува сите хранливи материи во храната. По приближно 2 дена, функцијата автоматски се исклучува и температурата во замрзнувачот се враќа на претходно поставената температура.

Инвертер мотор

Сигурен, тивок и издржлив
Инвертер моторот е потивок, подолготраен и троши помалку енергија во споредба со конвенционалниот мотор. Подобро и побрзо се прилагодува на промените во температурата во фрижидерот, на пример кога се отвора вратата на ладилникот, што значи помалку флуктуации на температурата и подобри услови за чување на вашата храна.
Повеќе
Затвори

IonAir со MultiFlow 360°

Идеална микро клима на секоја полица
IonAir создава негативно наелектризирани јони во внатрешноста на апаратот, кои рамномерно се распоредуваат низ целиот фрижидер благодарение на новиот систем MultiFlow 360°. Воздухот збогатен со овие јони го задржува вкусот и ги отстранува непријатните миризби.

MultiBox

Мултифункционална, практична кутија
Повеќенаменската кутија може да се користи за чување сирење, кромид и друга храна со остар мирис благодарение на капакот кој не пропушта воздух, ја чува свежината и штити од сушење.

SensoTech прекинувач

Лесна контрола на ладилникот и замрзнувачот
Големиот и јасно распореден ЛЕД дисплеј овозможува моментална контрола на параметрите за температура. Функциите како што се FastFreeze и HolidayMode може да се вклучат со еден едноставен допир. Во случај на ненадеен пораст на температурата, вградениот аларм веднаш ќе ве предупреди.

XtremeFreeze

Замрзнување за миг
Кога оваа функција е активирана, храната сместена во специјална фиока во одделот за замрзнување ќе се замрзне значително побрзо, со што ќе се обезбеди подобар квалитет на замрзната храна.

Држач за шишиња

Вистинското место за шишиња и лименки
Со практичниот држач за шишиња, вашите шишиња и лименки се лесно достапни и не заземаат простор таму каде што нормално можете да ставите други намирници.

LedLight

Добро позициониранo и ефикаснo
ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување. Корисниот век на траење е триесет пати подолг во споредба со класичното светло и заштедува до десет пати повеќе електрична енергија.

SlotIn

Нема ограничувања при отворање на вратата
Заради функционалноста на отворање на вратата на ладилникот под прав агол, сите полици и фиоки можат целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени до страничен ѕид, до работна површина или до друг апарат.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: А+++

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm

Врата: Метална врата

Боја: Сива металик

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

Инвертер мотор

Вкупен бруто/нето капацитет: 354 / 326 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 233 / 220 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 121 / 106 l

Капацитет на замрзнување: 13 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 15 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

ConvertActive: Можност за конвертирање на замрзнувачот во ладилник

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Број на полици за сирење и путер: 1 MultiBox сад за путер и сирење

SpaceBox - голема фиока за замрзнување (38 л)

XtremeFreeze фиока: интензивно замрзнување во горната фиока на замрзнувачот

Простор за замрзнување: 3 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,49 kWh

Бучност: 37 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 66,3 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 77,5 cm

Нето тежина на апаратот: 71,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 73,5 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 737269

EAN Код: 3838782455377

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice