Вграден аспиратор за под елемент WHU629ES/S - Gorenje
затвори
...
WHU629ES/S Вграден аспиратор за под елемент
3.490,00 ден

Вграден аспиратор за под елемент WHU629ES/S

Код: 733041 Вграден аспиратор за под елемент Аспиратор за под елемент Максимална бучавост: 64 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 200 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 59,6 × 12,5 × 46,8 cm
3.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Аспиратор со проточно функционирање

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Ниво на бучава

Ниво на бучава

Поголема моќност со помалку бучава
Во денешните домови, кујната е централна просторија, па затоа повеќе внимание се посветува на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор. Во последните неколку години, капацитетот на кујнските аспиратори значително се зголеми, така што ние користиме звучно изолирани материјали во повеќето кујнски аспиратори.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Аспиратор за под елемент

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло

Енергетска класа на осветлувањето: B

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 200 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 60 m³/h

Пречник на одводното црево: 12 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 108 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 159 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 200 m³/h

Механичко управување

Број на степени на вентилаторот: 3

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 4 W

Филтер за маснотии: Синтетички филтер за маснотии (не се мие)

Јаглен филтер: 784407

Број на филтри: 1

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 64 dB(A)re1pW

Висина: 125 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 29,1 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 12,5 × 46,8 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,6 × 17,8 × 52,4 cm

Нето тежина на апаратот: 4,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,49 kg

Приклучна моќ: 49 W

Осигурувач: 10 A

Код: 733041

EAN Код: 3838782171567

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice