Декоративен ѕиден аспиратор WHT6SYB - Gorenje
затвори
...
WHT6SYB Декоративен ѕиден аспиратор
16.990,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор WHT6SYB

Код: 732385 Декоративен ѕиден аспиратор Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Gorenje Simplicity Collection 2.1 Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45,6 cm
16.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptLight

AdaptLight

Без проблеми при вклучување на светилката
Кујнскиот аспиратор на Gorenje Simplicity со иновативна AdaptLight сензорска карактеристика автоматски ќе препознае кога некој стои пред плочата за готвење и ќе ја вклучи светилката на аспираторот за вас.
_products/features/icon - Едноставно чистење на филтерот

Едноставно чистење на филтерот

Без проблеми при чистењето
Единствени метални филтри што може да се мијат со специјална полиуретанска пена, што го собираат поголемиот дел од нечистотијата од воздухот.
_products/features/icon - OptiStart

OptiStart

Без проблеми при управувањето
Карактеристиката OptiStart ќе се погрижи за едноставна работа во еден чекор; притиснете го копчето за вклучување/исклучување и автоматски ќе ја активирате работата на кујнскиот аспиратор на ниво на вентилациска моќност 2, што е оптимално поставување во повеќе случаи.

Рециркулација

Воздухот внатре или надвор од вашата кујна
Ако не е можно да се испушти воздухот надвор, тогаш рециркулацијата на воздухот е друга опција. Со употреба на дополнителна опрема (достапна одделно) кујнскиот аспиратор Simplicity може исто така да функционира на принципот на рециркулација. Во тој случај, воздухот се провлекува низ јаглероден филтер кој ја чисти дехидрираноста и влагата, а чист воздух рециркулирачки се враќа во вашата кујна.
Повеќе
Затвори

Управување на допир

Без проблематични копчиња
Кујнскиот аспиратор може едноставно да се управува со допир, што му дава мазен изглед и овозможува едноставно чистење.

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 488 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 235 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 345 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 650 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 698059

Број на филтри: 2

Код на рециркулирачкиот сет: 683038

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 70 dB(A)re1pW

Висина: 42 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 740 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 980 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 69,7 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 4,2 × 45,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,8 × 59 × 49,1 cm

Нето тежина на апаратот: 14,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 18,9 kg

Приклучна моќ: 266 W

Осигурувач: 16 A

Код: 732385

EAN Код: 3838782164491

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции