Декоративен ѕиден аспиратор WHI649EXGW - Gorenje
затвори
...
WHI649EXGW Декоративен ѕиден аспиратор
11.990,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор WHI649EXGW

Код: 735478 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm
11.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 374 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 367 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 447 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 608 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: ЛЕД лента

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 3 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 808996

Број на филтри: 1

Код на рециркулирачкиот сет: 735631

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 380 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 705 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 59,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 54,5 × 39,5 cm

Нето тежина на апаратот: 12,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,63 W

Приклучна моќ: 183 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735478

EAN Код: 3838782389795

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice