Декоративен ѕиден аспиратор WHI649EXBG - Gorenje
затвори
...
WHI649EXBG Декоративен ѕиден аспиратор
12.490,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор WHI649EXBG

Код: 735476 Декоративен ѕиден аспиратор Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm
WHI649EXBG
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
12.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри со полиуретанска пена

Филтри со полиуретанска пена

Предности од полиуретанска пена
Уникатните алуминиумски филтри за маснотии се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот ја одржува својата ефикасност на апсорпција.
_products/features/icon - Аспиратор со проточно функционирање

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Ниво на бучава

Ниво на бучава

Поголема моќност со помалку бучава
Во денешните домови, кујната е централна просторија, па затоа повеќе внимание се посветува на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор. Во последните неколку години, капацитетот на кујнските аспиратори значително се зголеми, така што ние користиме звучно изолирани материјали во повеќето кујнски аспиратори.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 608 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 374 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 367 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 447 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 608 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: ЛЕД лента

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 3 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 808996

Број на филтри: 1

Код на рециркулирачкиот сет: 735631

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 380 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 575 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 705 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 59,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 38 × 33,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66 × 54,5 × 39,5 cm

Нето тежина на апаратот: 12,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 15,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,63 W

Приклучна моќ: 183 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735476

EAN Код: 3838782389566

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции