Декоративен ѕиден аспиратор WHI643ORAW - Gorenje
затвори
...
WHI643ORAW Декоративен ѕиден аспиратор
25.990,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор WHI643ORAW

Код: 728152 Декоративен ѕиден аспиратор Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 65 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 570 m³/h Зголемен проток на воздух (PowerBoost 2) - извлекување: 740 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Gorenje by Ora-Ito 2 Димензии (ШxВxД): 60 × 42,5 × 47 cm
WHI643ORAW
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
25.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - P.A. S. Систем

P.A. S. Систем

Тивко и ефикасно
Иновативниот систем на периметрија не само што го вовлекува воздухот низ централниот дел, туку вовлекува и по надворешните рабови. Со ова се намалува потрошувачката на електрична енергија и нивото на бучава, а вовлекувањето на воздухот е значајно поефикасно.
_products/features/icon - AdaptTech

AdaptTech

За да можете да се фокусирате на претставата
Аспираторот го препознава нивото на нечистотија во воздухот и автоматски ја прилагодува брзината на вентилаторот или дури и целосно запира кога повеќе не е потребно. А вие можете да го свртите целото внимание кон својот прекрасен оброк.
_products/features/icon - Тајмер и освежување

Тајмер и освежување

Секогаш свежо и прецизно
Аспираторот може автоматски да се вклучи на 10, 20 или 30 минути. Функција за освежување се активира на секој час и го освежува воздухот 5 минути.

Лед осветлување (LedLight)

Поставете ја сцената со совршено осветлување
Лед осветлувањето овозможува одличен преглед над плочата за готвење и додава елеганција во вашата кујна. Векот на употреба е триесет пати подолг од оној на класичните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: B

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 570 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 342 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 570 m³/h

Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Тип на осветлување: LED

Намалување на интензитетот на осветлувањето (Dimmer функција)

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 8 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 2) - извлекување: 740 m³/h

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 180177

Број на филтри: 1

Код на рециркулирачкиот сет: 683037

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 2

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 65 dB(A)re1pW

Висина: 425 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 420 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 620 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 60,6 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 42,5 × 47 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,8 × 52 × 56,2 cm

Нето тежина на апаратот: 26 kg

Бруто тежина на апаратот: 30 kg

Приклучна моќ: 284 W

Осигурувач: 10 A

Код: 728152

EAN Код: 3838782027420

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции