Декоративен ѕиден аспиратор WHI643E6XGW - Gorenje
затвори
...
WHI643E6XGW Декоративен ѕиден аспиратор
12.991,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор WHI643E6XGW

до истек на залихи !
Код: 679571 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h Енергетска класа: B Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45 × 31 cm
17.490,00 ден
12.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - P.A. S. систем

P.A. S. систем

Паметно, насочено вовлекување со помалку шум
Иновативниот систем на периметрија не само што го вовлекува воздухот низ централниот дел, туку вовлекува и по надворешните рабови. Со ова се намалува потрошувачката на електрична енергија и нивото на бучава. Како резултат на тоа, вовлекувањето на воздухот е значајно поефикасно.
_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.
_products/features/icon - Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 650 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 488 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 230 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 410 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 650 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 688572

Код на рециркулирачкиот сет: 683035

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 450 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 660 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 935 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 66 kWh

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,9 × 52 × 56,8 cm

Нето тежина на апаратот: 16 kg

Бруто тежина на апаратот: 19,3 kg

Приклучна моќ: 266 W

Осигурувач: 16 A

Код: 679571

EAN Код: 3838782074097

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice