Телескопски вградлив аспиратор TH60E3X - Gorenje
затвори
...
TH60E3X Телескопски вградлив аспиратор
4.590,00 ден

Телескопски вградлив аспиратор TH60E3X

Код: 735407 Вграден кујнски аспиратор Управување: Преклопник Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 350 m³/h Енергетска класа: C Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,6 cm
4.590,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: B

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 350 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 180 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 150 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 350 m³/h

Механичко управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 1

Моќност на осветлување: 2,1 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: H10883187

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 170 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 48,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66,2 × 24,5 × 37 cm

Нето тежина на апаратот: 6,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 8 kg

Приклучна моќ: 110 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735407

EAN Код: 3838782388002

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice