Островски аспиратор IHGC933E16X - Gorenje
затвори
...
IHGC933E16X Островски аспиратор
24.990,00 ден

Островски аспиратор IHGC933E16X

Код: 560157 Самостоен проточен кујнски аспиратор Управување: Копче Максимална бучавост: 59 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 462 m³/h Енергетска класа: C Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 90 × 60,5 × 60 cm
24.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.
_products/features/icon - Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Аспиратор со проточно функционирање

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен проточен кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Стакло и не'рѓосувачки челик / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 462 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 392 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 195 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 331 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 462 m³/h

Електронско управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

SmartCurve стакло

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 4

Моќност на осветлување: 12 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 530411

Код на рециркулирачкиот сет: 592278

Tип на мотор: Асинхрон мотор со кондензатор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 59 dB(A)re1pW

Висина: 605 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 285 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 510 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 59,4 kWh

Димензии (ШxВxД): 90 × 60,5 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 109 × 87 × 71,5 cm

Нето тежина на апаратот: 28,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 36,3 kg

Приклучна моќ: 147 W

Осигурувач: 10 A

Код: 560157

EAN Код: 3838942122064

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice