Декоративен ѕиден аспиратор DVG6565KRB - Gorenje
затвори
...
DVG6565KRB Декоративен ѕиден аспиратор
23.490,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор DVG6565KRB

Код: 579230 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 54 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 463 m³/h Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 623 m3/h Енергетска класа: D Gorenje Gorenje designed by Karim Rashid Димензии (ШxВxД): 60 × 52,3 × 44,2 cm
23.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - P.A. S. систем

P.A. S. систем

Паметно, насочено вовлекување со помалку шум
Иновативниот систем на периметрија не само што го вовлекува воздухот низ централниот дел, туку вовлекува и по надворешните рабови. Со ова се намалува потрошувачката на електрична енергија и нивото на бучава. Како резултат на тоа, вовлекувањето на воздухот е значајно поефикасно.
_products/features/icon - Тајмер и освежување

Тајмер и освежување

Секогаш свежо и прецизно
Специјалните предности на новите аспиратори од Gorenje вклучуваат автоматско палење (на 10, 20 или 30 минути) и функција за освежување која се активира на секој час и го освежува воздухот 5 минути.

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Не'рѓосувачки челик и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Црна / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 463 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 211 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 333 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 463 m³/h

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 4

Моќност на осветлување: 4 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 623 m3/h

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 322147

Код на рециркулирачкиот сет: 330276

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 54 dB(A)re1pW

Висина: 523 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 465 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 916 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 81,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 52,3 × 44,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 72 × 55 × 63 cm

Нето тежина на апаратот: 18,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 23 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,6 W

Приклучна моќ: 204 W

Осигурувач: 10 A

Код: 579230

EAN Код: 3838782014598

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice