Декоративен ѕиден аспиратор DT6SY2B - Gorenje
DT6SY2B Декоративен ѕиден аспиратор
16.990,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор DT6SY2B

Код: 579205 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Копче - simplicity Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 618 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Simplicity 2 Димензии (ШxВxД): 60 × 9,5 × 43,5 cm
16.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Едноставно чистење на филтрите

Полесно одржување и подолг животен век
Металните филтри во аспираторите, кои се дизајнирани за чистење на маснотиите, се лесни за отстранување и чистење. Можат да се исчистат рачно или во машина за садови на програма за чувствителни садови.

Функционален дизајн

Одлични перформанси со привлечен дизајн
Покрај перформансите, овие аспиратори се карактеризираат и со оригинални материјали како што е комбинацијата на не’рѓосувачки челик и стакло. Привлечниот дизајн е сè поважен аспект, а покрај тоа, аспираторите можат да придонесат и за пријатно осветлување на плочата за готвење за време на работењето.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Инокс

Боја на куќиште/декоративен оџак: Црна / Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: D

Енергетска класа на филтерот за маснотии: C

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 618 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 572 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 201 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 410 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 618 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче - simplicity

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 4,2 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 428642

Код на рециркулирачкиот сет: 431926

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 66 dB(A)re1pW

Висина: 95 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 485 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 955 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 126,3 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 9,5 × 43,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 72 × 55 × 46 cm

Нето тежина на апаратот: 13,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 16,6 kg

Приклучна моќ: 215 W

Осигурувач: 10 A

Код: 579205

EAN Код: 3838782014543

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice