Декоративен ѕиден аспиратор DKG552-ORA-W - Gorenje
затвори
...
DKG552-ORA-W Декоративен ѕиден аспиратор
22.991,00 ден

Декоративен ѕиден аспиратор DKG552-ORA-W

до истек на залихи !
Код: 274961 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Преклопник Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 625 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Gorenje Ora-Ïto Димензии (ШxВxД): 55 × 51 × 38,8 cm
30.990,00 ден
22.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Стакло / Алуминиум и стакло

Боја на куќиште/декоративен оџак: Бела / Бела

Енергетска класа на осветлувањето: D

Енергетска класа на филтерот за маснотии: E

Енергетска класа на проток на воздух: D

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 625 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 332 m³/h

Пречник на одводното црево: 14,9 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 240 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 434 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 625 m³/h

Електронско управување

Управување: Преклопник

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: Халогенска

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 40 W

Периметрично вовлекување на воздухот

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 241850

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW

Висина: 510 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 465 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 890 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 142,5 kWh

Димензии (ШxВxД): 55 × 51 × 38,8 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 76 × 52,5 × 65 cm

Нето тежина на апаратот: 25,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 30,73 kg

Приклучна моќ: 290 W

Осигурувач: 10 A

Код: 274961

EAN Код: 3838942606748

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice