DK63CLB - Gorenje
затвори
...
DK63CLB
13.790,00 ден

DK63CLB

Код: 415127 Самостоен ѕиден кујнски аспиратор Управување: Копче Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 770 m³/h Енергетска класа: D Gorenje Classico Димензии (ШxВxД): 60 × 28 × 50 cm
DK63CLB
Прикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
13.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Самостоен ѕиден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: D

Материјал на куќиште/декоративен оџак: Алуминиум и стакло / Алуминиум и стакло

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на проток на воздух: C

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 770 m³/h

Максимален проток на воздух при проточно функционирање: 378 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 470 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 640 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 770 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 10 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за маснотии

Јаглен филтер: 443072

Филтер за маснотии кој се мие

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 69 dB(A)re1pW

Висина: 280 mm

Минимална висина на декоративниот оџак: 530 mm

Максимална висина на декоративниот оџак: 860 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 94 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 28 × 50 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70 × 63 × 46,5 cm

Нето тежина на апаратот: 10,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,1 kg

Приклучна моќ: 290 W

Осигурувач: 10 A

Код: 415127

EAN Код: 3838942912504

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice