Телескопски вградлив аспиратор DF613X - Gorenje
затвори
...
DF613X Телескопски вградлив аспиратор
3.990,00 ден

Телескопски вградлив аспиратор DF613X

Код: 734877 Вграден кујнски аспиратор Управување: Копче Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 328 m³/h Енергетска класа: C Gorenje Essential линија Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,5 cm
3.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Филтри

Филтри

Предности од полиуретанска пена
Единствениот систем AdaptAir и алуминиумските филтри се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот има А енергетска класа на вшмукување.
_products/features/icon - Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна завршница без оставање отпечатоци
Сите површини направени од неʼрѓосувачки челик се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прсти, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.
_products/features/icon - ЛЕД-осветлување (LedLight)

ЛЕД-осветлување (LedLight)

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: C

Боја на куќиште/декоративен оџак: Инокс

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: E

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 328 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 144 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 2: 220 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 328 m³/h

Механичко управување

Управување: Копче

Број на степени на вентилаторот: 3

Инокс отпорен на отпечатоци од прсти

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Јаглен филтер: 716845

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW

Висина: 170 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 48,2 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 17 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 66,5 × 23 × 36,6 cm

Нето тежина на апаратот: 6,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 8 kg

Приклучна моќ: 91 W

Осигурувач: 10 A

Код: 734877

EAN Код: 3838782343315

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice