Телескопски вградлив аспиратор BHP643ORAB - Gorenje
затвори
...
BHP643ORAB Телескопски вградлив аспиратор
13.290,00 ден

Телескопски вградлив аспиратор BHP643ORAB

Код: 728091 Телескопски вградлив аспиратор Вграден кујнски аспиратор Управување: Контроли на допир Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 425 m³/h Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 670 m3/h Енергетска класа: B Gorenje Gorenje by Ora-Ito 2 Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 31,5 cm
13.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptTech

AdaptTech

За да можете да се фокусирате на претставата
Аспираторот го препознава нивото на нечистотија во воздухот и автоматски ја прилагодува брзината на вентилаторот или дури и целосно запира кога повеќе не е потребно. А вие можете да го свртите целото внимание кон својот прекрасен оброк.
_products/features/icon - Тајмер и освежување

Тајмер и освежување

Секогаш свежо и прецизно
Аспираторот може автоматски да се вклучи на 10, 20 или 30 минути. Функција за освежување се активира на секој час и го освежува воздухот 5 минути.
_products/features/icon - Лед осветлување (LedLight)

Лед осветлување (LedLight)

Поставете ја сцената со совршено осветлување
Лед осветлувањето овозможува одличен преглед над плочата за готвење и додава елеганција во вашата кујна. Векот на употреба е триесет пати подолг од оној на класичните светилки и заштедува до десет пати повеќе енергија.

GentleClose

Нежно затворање
Функцијата GentleClose овозможува едноставно, тивко и елегантно затворање на аспираторот на извлекување. Нежно притискање е доволно за да аспираторот тивко се повлече во куќиштето.

Технички карактеристики

Вграден кујнски аспиратор

Издувно и проточно

Енергетска класа: B

Енергетска класа на осветлувањето: A

Енергетска класа на филтерот за маснотии: A

Енергетска класа на проток на воздух: B

Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 425 m³/h

Пречник на одводното црево: 15 cm

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 1: 260 m³/h

Максимален проток на воздух при издувно функционирање, степен 3: 425 m³/h

Автоматска работа на вентилаторот (AdaptTech)

Електронско управување

Управување: Контроли на допир

Тајмер

Број на степени на вентилаторот: 3

Константна вентилација (ReFresh функција)

Меко и тивко затворање (GentleClose)

Тип на осветлување: LED

Копче за уклучување/исклучување на светлото

Осветлување: 2

Моќност на осветлување: 6 W

Зголемен проток на воздух (PowerBoost 1) - извлекување: 670 m3/h

Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена

Индикатор за замастен филтер за маснотии

Јаглен филтер: 530121

Број на филтри: 2

Tип на мотор: Кондензаторски мотор

Број на мотори: 1

Број на PowerBoost функции: 1

Клапна за неповратен проток на воздухот: 150 mm

Максимална бучавост: 63 dB(A)re1pW

Висина: 310 mm

Годишна потрошувачка на енергија: 58,6 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 31 × 31,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 70,5 × 38,4 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 10,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,4 kg

Приклучна моќ: 246 W

Осигурувач: 10 A

Код: 728091

EAN Код: 3838782027413

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice