OptiBake вградни рерни - Gorenje
затвори
...
НИЕ ЌЕ ГОТВИМЕ. ВИЕ УЖИВАЈТЕ.OPTIBAKE ВГРАДНИ РЕРНИ ОД GORENJE
1

Знаеме дека времето е од суштинско значење и сакате максимално да го искористите. Затоа, вградните OptiBake рерни од Gorenje ви нудат изобилство на карактеристики што ќе го олеснат готвењето и ќе ви помогнат да уживате во него, но најмногу  од сѐ, ќе заштедите време. Дозволете ни да се грижиме за готвењето додека уживате.

  • HomeMade - рамномерно печена храна секој пат поради подобра циркулација на воздухот и стабилна температура во рерната
  • SteamAssist - совршена храна на пареа и крцкава кора со додавање на пареа во процесот на печење
  • AirFry - пржена храна без дополнителни калории бидејќи овој метод на интензивно печење со топол воздух не бара масло за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора
  • FastPreheat - достигнувајќи температура до 200˚C за само 5 минути, заштедува 30% од времето потребно за стандардно загревање

Дознајте повеќе за OptiBake вградните рерни

Совршени резултати при печење

_products/features/icon - HomeMade облик

HomeMade облик

Рамномерно печено секој пат
Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни за леб на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите.
Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна.
Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SteamAssist

SteamAssist

Совршено крцкаво
Со додавање вода во резервоарот за вода на контролната табла, ќе имате совршена храна подготвена на пареа и крцкава кора.
При избор на програма, која има можност
да додаде пареа во процесот на печење, рерната ќе ве извести кога е вистинското време за тоа. Во зависност од моделот на рерната, потребно е да се притисне централното копче или да се допре функцијата на екранот за да се активира вбризгувањето на пареата.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Пржење на топол воздух (AirFry)

Пржење на топол воздух (AirFry)

Здраво задоволство
Сега можете да уживате во крцкавоста и вкусот на помфрит без дополнителни калории. Овој метод на интензивно печење на топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора.
Во комбинација со специјален перфориран сад за печење (во зависност од моделот на рерната), ќе постигнете уште подобри резултати за печење. Методот AirFry е погоден за помали парчиња месо, риба, зеленчук или полу-подготвена замрзната храна, како што се помфрит или „пилешки прсти“.
Повеќе
Затвори

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ДРУГИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

кликни
прошири
Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции