Вградна рерна - пиролиза BOP747ORAB - Gorenje
BOP747ORAB Вградна рерна - пиролиза
46.990,00 ден

Вградна рерна - пиролизаBOP747ORAB

ново
IconTouch Енергетска класа: A+ Димензии (ШxВxД): 59,5 × 59,5 × 54,6 cm
46.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - GentleClose

GentleClose

Нека готвењето ја прави бучавата
Само нежно притискање е доволно и вратата на рерната ќе се затвори непречено и тивко.
_products/features/icon - BigSpace

BigSpace

Импресионирајте со својата креативност
Бидете илузионист во вашиот дом со иновативно обликуваните рерни од Gorenje дизајнирани од Ora Ito. Tие имаат зголемен капацитет, иако надворешните димензии останаа исти. Сега оптимизираниот воздух циркулира во уште поголемиот волумен на рерната, овозможувајќи подготовка на поголема количина храна.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - HomeMade облик

HomeMade облик

Абракадабра, совршено испечено!
Инспирирани од традиционалните фурни на дрва, карактеристичните рерни со заоблен облик на Gorenje дизајнирани од Ora ito, овозможуваат топлиот воздух да циркулира слободно. Храната се загрева рамномерно од сите страни и секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре.

MultiFlow 360°

Можете да го направите сето тоа одеднаш
Не ви е потребна магија за да печете на пет нивоа во исто време. Паметно позиционираните вентилациски отвори на задниот ѕид на рерната, заедно со уникатната заоблена форма, гарантираат оптимална циркулација на топлина во рерната за истовремено печење на повеќе нивоа без мешање на мириси и вкусови.
Повеќе
Затвори

PyroClean

И рерната е беспрекорно чиста
Пиролитичкото чистење е најдобар и најнапреден начин на чистење на рерната. Високата температура на чистење до 500˚C ги претвора сите нечистотии во пепел, а откако ќе се излади рерната треба само да се избрише со влажна крпа. Процесот е апсолутно безбеден и ја остава рерната целосно чиста, без маснотии.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Gorenje by Ora-Ito 2

Енергетска класа: A+

Боја: Црна

Боја на рачката: Инокс

Материјал на управувачката плоча: Стакло

Употреблив волумен на рерната: 71 l

Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Совршен грил (PerfectGrill)

Електронско управување

Облик на копчињата: Push pull копчиња

IconTouch

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Пиролиза

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

OpenView

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 длабока емајлирана тава за печење

2 плитки емајлирани тави за печење

Решетка на рерната

Сонда за месо (MeatProbe)

Водилки за тави: 1x жичани водилки

Водилки за тави: Телескопски водилки на 3 нивоа со целосно извлекување

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичен систем на ладење на рерната DC+

Четирислојно застаклена врата на рерната со двоен дефлектор (UltraCoolDoorQuadro+)

Механичко заклучување на вратата

Пиролитичко чистење на рерната

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,69 kWh (вентилаторска), 1 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.700 W

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 59,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 69,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56,4 × 59 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 44,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 48,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.400 W

Код: 728033

EAN Код: 3838782025303

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice