Вградна рерна BO76SYB - Gorenje
затвори
...
BO76SYB Вградна рерна
23.290,00 ден

Вградна рерна BO76SYB

AdaptBake: Интелигентен систем на помнење Вградна рерна Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm
23.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AdaptBake

AdaptBake

Вашиот омилен рецепт, без проблеми
Рерната ќе го меморира местењето на температурата за секоја претходно избрана програма и ќе го предложи последното или најчесто користеното местење при следната употреба на рерната.
_products/features/icon - AquaClean

AquaClean

Чистење без проблеми
AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во плехот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - CoolDoor

CoolDoor

Без проблеми со сигурноста
Специјалната иновативна конструкција и застаклувањето на вратата ја изолираат рерната, така што топлината е задржана во внатрешноста, а оптимизирана е и потрошувачката на енергија, со тоа што топлината останува во рерната. Ова, исто така, ја прави рерната сигурна за корисниците, за децата или за домашните миленици и го намалува загревањето на просторијата.
Повеќе
Затвори

GentleClose

Без трескот при затворање на вратата
Новите модели на рерните на Gorenje имаат специјален систем за лесно затворање на вратите GentleClose. Лесното поттурнување е сосема доволно, едноставно, елегантно и тивко да се затвори вратата на рерната, без да се наруши храната во рерната или да ве вознемири. Елеганцијата и луксузот од индустријата за мебел сега се достапни и кај рерните на Gorenje.
Повеќе
Затвори

HomeMade Plus

Решение за нерамномерното печење
Рерната, која сега е уште попространа, со внатрешност од 71 литри, ја карактеризира и заоблен облик кој успешно ја имитира традиционалната печка на дрва. Ова овозможува оптимално кружење на воздухот кој целосно ја обвиткува храната и прави да биде мека и сочна однатре и неверојатно крцкава однадвор.
Повеќе
Затвори

Едноставно управување (SimplicityControl)

Без комплицирано управување
Комбинацијата од управување на допир и централно осветленото копче му нуди на корисникот целосно олеснето искуство со автоматизираните претходно поставени програми и функции, со автоматизираното работење и со поедноставно рачно местење.

Технички карактеристики

Gorenje Simplicity Collection 2.1

Енергетска класа: A+

Боја: Црна

Боја на рачката: Црна

Материјал на управувачката плоча: Стакло

Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Употреблив волумен на рерната: 71 l

Максимална температура на рерната: 275 °C

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната

Совршен грил (PerfectGrill)

Механичко управување

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

AdaptBake: Интелигентен систем на помнење

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Чистење со AquaClean функција

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Истовремено печење на повеќе нивоа

Осветлување на рерната: Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

Телескопски водилки на 2 нивоа со делумно извлекување

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking)

Тројно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CoolDoor)

Чистење со AquaClean функција

Каталитички филтер за вентилаторот

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,69 kWh (Вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.700 W

Приклучна моќ-струја: 3,3 kW

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 66 × 68 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 33,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 35,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.300 W

Код: 733271

EAN Код: 3838782176852

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции