Вградна рерна BO74SYW - Gorenje
затвори
...
BO74SYW Вградна рерна
19.990,00 ден

Вградна рерна BO74SYW

Механички часовник за исклучување Вградна рерна Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
BO74SYW + ECT643SYW
BO74SYW
Вградна рерна BO74SYW
+
=
39.780,00 ден
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AquaClean

AquaClean

Чистење без проблеми
AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во плехот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - GentleClose

GentleClose

Без трескот при затворање на вратата
Новите модели на рерните на Gorenje имаат специјален систем за лесно затворање на вратите GentleClose. Лесното поттурнување е сосема доволно, едноставно, елегантно и тивко да се затвори вратата на рерната, без да се наруши храната во рерната или да ве вознемири. Елеганцијата и луксузот од индустријата за мебел сега се достапни и кај рерните на Gorenje.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - HomeMade Plus

HomeMade Plus

Решение за нерамномерното печење
Рерната, која сега е уште попространа, со внатрешност од 71 литри, ја карактеризира и заоблен облик кој успешно ја имитира традиционалната печка на дрва. Ова овозможува оптимално кружење на воздухот кој целосно ја обвиткува храната и прави да биде мека и сочна однатре и неверојатно крцкава однадвор.
Повеќе
Затвори

Едноставно управување (SimplicityControl)

Без комплицирано управување
Комбинацијата од управување на допир и централно осветленото копче му нуди на корисникот целосно олеснето искуство со автоматизираните претходно поставени програми и функции, со автоматизираното работење и со поедноставно рачно местење.

Технички карактеристики

Gorenje Simplicity Collection 2.1

Енергетска класа: A+

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Посебно обработен алуминиум

Материјал на управувачката плоча: Стакло

Мултифункционална рерна (BigSpace) - 71 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Употреблив волумен на рерната: 71 l

Максимална температура на рерната: 275 °C

Максимална површина на тавата за печење: 1.316 cm²

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMade Plus облик на рерната: HomeMade Plus облик на рерната

Совршен грил (PerfectGrill)

Механичко управување

Облик на копчињата: Push pull копчиња

Механички часовник за исклучување

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Oдмрзнување (Defrost)
Брзо загревање (FastPreheat)
Чистење со AquaClean функција

Глатко затвoрање на вратата (GentleClose)

Истовремено печење на повеќе нивоа

Осветлување на рерната: Осветлување

1 длабока емајлирана тава за печење

1 плитка емајлирана тава за печење

Решетка на рерната

1x жичани водилки

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичко ладење на рерната (DC DynamicCooking)

Двојно застаклена врата на рерната со еден дефлектор (CompactDoor)

Чистење со AquaClean функција

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)

Потрошувачка на електрична енергија: 0,69 kWh (Вентилаторска), 0,94 kWh (конвенционална)

Моќност на инфра грејачот: 2.700 W

Приклучна моќ-струја: 3,3 kW

Димензии (ШxВxД): 59,7 × 59,5 × 54,7 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 66 × 68 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,8 × 58,3-60 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 29,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 31,2 kg

Приклучна моќ: 3.300 W

Код: 733218

EAN Код: 3838782176821

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции