Компактна комбинирана рерна со микробранови BCM589S12X - Gorenje
затвори
...
BCM589S12X Компактна комбинирана рерна со микробранови
42.490,00 ден

Компактна комбинирана рерна со микробранови BCM589S12X

до истек на залихи !
ProCook Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm
42.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - HomeMade облик

HomeMade облик

Искористете ги предностите од печењето на дрва
Традиционалниот, заоблен облик на рерните Gorenje и понатаму е една од најголемите предности. Инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва, овозможува топлиот воздух да циркулира слободно. Бидејќи храната се загрева рамномерно и од сите страни, секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре. Во комбинација со специјалениот MultiFlow 360˚ систем на вентилација, Gorenje рерната нуди нешто навистина посебно – можност за печење на 5 нивоа.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Автоматски програми

Автоматски програми

Дури и почетниците можат да готват
Рерните од Gorenje нудат можност за целосно автоматко готвење на повеќе од 80 рецепти, што е идеално за почетници. Тајната на автоматскиот режим е многу едноставна – сите параметри како што се: време, температура и моќноста на грејачот, автоматски се приспособени. Сè што треба да направи корисникот е да одбере тип на јадење, тежина и... да притисне СТАРТ. Нашата рерна ќе се погрижи за се друго.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - MultiFlow 360˚

MultiFlow 360˚

Подеднакво добро од сите страни
MultiFlow 360˚ гарантира оптимална циркулација на топлиот воздух внатре во рерната. Благодарејќи на внимателно позиционираните MultiFlow 360° отвори на задниот ѕид и единствениот HomeMade облик, воздухот рамномерно се распоредува во рерната. Вентилаторот овозможува врелиот воздух да допре до секој агол на рерната правејќи ја храната совршено потпечена од сите страни. Динамичното движење на воздухот овозможува истовремено печење на повеќе нивоа без мешање на мириси и вкусови.
Повеќе
Затвори

Чекор по чекор (StepBake)

Совршен вкус во 2 или 3 чекори
При екстремно висока температура водата испарува од храната, со што храната се суши. Потребни се прилично знаење и кулинарско искуство за да ја менуваме правилно температурата во процесот на подготовка. Step mode овозможува автоматско програмирање на 2-3 чекори на избраната програма. Резултатот од овој начин на потдготовка е сочна храна, полна со сокови, но совршено потпечена. Во текот на процесот на подготовка нема потреба да ја отворате вратата со што се заштедува електрична енергија. Идеална е за печење на леб или лазањи кои бараат честа промена на температурата.
Повеќе
Затвори

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Навистина отпорен, а ултра мазен
Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.
Повеќе
Затвори

Сушење на храната (Dehydration)

Супер храна, секогаш при рака
Сувото месо, овошјето, зеленчукот и билките можете да ги подготвувате дома, многу брзо. Дехидратацијата е можна истовремено на 5 нивоа, со што заштедувате време и електрична енергија.

Јогурт

Најлесен начин да бидете здрави
Можеби, сè уште не сте слушнале, но здрав јогурт може да се подготви и во домашни услови. Се подготвува на 40˚C околу 3 часа, со мала помош на додатокот од Gorenje.

DC+ систем

Ефикасно распределување на топлината
DC+ системот ефикасно ја разладува рерната и спречува оштетување кое е предизвикано од високите температури. DynamiCooling системот на ладење работи додека рерната е вклучена, додека пак напредниот DynamiCooling+ систем работи и по исклучување на рерната.

Совршен грил (PerfectGrill)

Двоен грејач за фантастично печење
Најдобриот резултат при печење во вградните рерни на Gorenje се постигнува благодарејќи на комбинацијата на грејачите. Големиот грејач е надвор, а малиот внатре. Напредните модели се опремени со варијабилни грејачи, што овозможува печење на храната со помош на помалиот или со помош на двата грејачи. Распоредот на топлината секојпат овозможува идеални резултати при печење, па храната е крцкава однадвор, а мека однатре.
Повеќе
Затвори

Слој без отпечатоци (TouchFree-слој)

Сјајна површина без отпечатоци од прсти
Сите површини, направени од неʼрѓосувачки челик, се обложени со специјален TouchFree слој кој не дозволува да се познаваат отпечатоците од прстите, оставајќи ја површината секогаш сјајна и полесна за чистење.

Брзо загревање (FastPreheat)

Заводливо брзо, штеди време и електрична енергија
Со функцијата за брзо загревање, потребни се само 6 минути рерната да достигне температура од 200˚C, при што се заштедува 30% од времето. Оваа функција е многу корисна кога се приготвуваат јадења кои бараат рерната да е претходно загреана. Вграденото светло и звучниот сигнал ќе ве известат кога рерната ќе ја достигне посакуваната температура.
Повеќе
Затвори

Бавно готвење (SlowBake)

Постепено до комплетно совршенство
SlowBake технологијата ја пече храната на ниска температура и до 6 часа. Поради долгото време на подготовка, месото и рибата се меки, но ги задржуваат својата сочност, арома и хранливост.

MultiUse

Микробрановите, топлиот воздух и грилот ви се на располагање
Вградните комбинирани и микробранови печки ги имаат сите предности на микробрановите, топлиот воздух и грил. Нивото на моќност од 5 степени го забрзува процесот на готвење, а топлиот воздух ве осигурува дека храната е добро зготвена. Комбинираната работа, истовремено користејќи го топлиот воздух и грилот, дава одлични резултати кога се готви поголема количина бело месо, додека пак комбинирајќи ги грилот и микробрановите, помага подобро да се испечат помалите парчиња месо, да се испечат пици и слично. Вградните микробранови печки може да се користат и како конвенционална рерна.
Повеќе
Затвори

Инвертер технологија

Нежен третман на микробрановите за вкусна храна
Благодарение на инвертер технологијата, енергијата е рамномерно распоредена. На тој начин храната подобро ја сочувува својата внатрешна структура, како и витамините, минералите и растителните влакна. Предностите од рамномерното распределување на топлината се особено корисни при подгревање и одмрзнување на храната, како и при подготовка на готвени јадења. Вкупното време на готвење е пократко, со што се намалува потрошувачката на електрична енергија.
Повеќе
Затвори

Stirrer технологија

Простор за тави во сите големини
Stirer технологијата ни овозможува дури и тавата со стандардна големина да ја сместиме во микробрановата печка. Ширината на рерната е сосема искористена и може да му речеме збогум на вообичаеното вртење на чинијата и нерамномерното загревање. Бидејќи микробрановите се рамномерно распоредени во внатрешноста на рерната, храната рамномерно се загрева по целата своја површина. Подобрениот систем на распоредување на микробрановите не дозволува некои делови од храната да останат недопечени, а други да бидат препечени. Stirrer е достапен во комбинираната и стандарната микробранова печка.
Повеќе
Затвори
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Superior линија

Боја: Инокс

Боја на рачката: Инокс

Материјал на управувачката плоча: Стакло и лакиран метал

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Комбинирана рерна со микробранови - 50 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Совршен грил (PerfectGrill)

Електронско управување

Облик на копчињата: Ергономски копчиња

ProCook

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Долен грејач
Горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Мал инфра грејач
Микробранови
Микробранови и топол воздух
Микробранови и грил
Одмрзнување
Брзо загревање (FastPreheat)
Автоматско потпекување (AutoRoast)
AquaClean со микробранови
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Одржување на топлина на веќе приготвено јадење (StayWarm)
Еко функција

Печење во чекори (STEPBake)

Дехидратација

Бавно готвење (SlowBake)

Функција Јогурт

Автоматски програми

MultiUse

Класична шарка на вратата

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

Stirrer технологија

Инвертер технологија

OpenView

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 плитка емајлирана тава за печење

1 стаклена тава за печење

Решетка на рерната

1x жичани водилки

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичен систем на ладење на рерната DC+

тројно застаклување со заштитна мрежа

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Слој без отпечатоци (TouchFree инокс)

Моќност на инфра грејачот: 2.200 W

Фреквентна микробранова моќност: 2.450 MHz

Максимална моќност на микробрановата: 1.000 W

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 54,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56 × 45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 34 kg

Бруто тежина на апаратот: 38,3 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.000 W

Код: 472904

EAN Код: 3838942012518

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice