Компактна комбинирана рерна со микробранови BCM547ORAW - Gorenje
затвори
...
BCM547ORAW Компактна комбинирана рерна со микробранови
39.990,00 ден

Компактна комбинирана рерна со микробранови BCM547ORAW

IconTouch Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm
39.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - HomeMade облик

HomeMade облик

Абракадабра, совршено испечено!
Инспирирани од традиционалните фурни на дрва, карактеристичните рерни со заоблен облик на Gorenje дизајнирани од Ora ito, овозможуваат топлиот воздух да циркулира слободно. Храната се загрева рамномерно од сите страни и секогаш е совршено печена: крцкава однадвор и сочна внатре.
_products/features/icon - MultiFlow 360°

MultiFlow 360°

Можете да го направите сето тоа одеднаш
Не ви е потребна магија за да печете на пет нивоа во исто време. Паметно позиционираните вентилациски отвори на задниот ѕид на рерната, заедно со уникатната заоблена форма, гарантираат оптимална циркулација на топлина во рерната за истовремено печење на повеќе нивоа без мешање на мириси и вкусови.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - MultiUse

MultiUse

Уживајте во магијата на комбинираното работење
Без оглед на тоа што подготвувате, оваа рерна нуди вистинско решение: комбинација на грил и топол воздух за поголеми парчиња месо, комбинација на грил и микробранови за подготовка на пица и можност за загревање на повеќе нивоа за побрзи резултати во готвењето. Се разбира, исто така можете да ја користите и како класична рерна.
Повеќе
Затвори

Инвертер технологија

Додека да трепнете, ручекот е готов
Инвертер технологијата осигурува рамномерно распределена топлина во внатрешноста на рерната за разлика од класичната пулсирачка технологија, со што се скратува времето на загревање и се намалува потрошувачката на електрична енергија. Вашиот ручек ќе биде подготвен за кратко време и ќе ги задржи сите витамини, минерали и хранливи материи.
Повеќе
Затвори

Stirrer технологија

Кажете му збогум на нерамномерното загревање
Тоа не е магија, туку напреден систем за дистрибуција на микробранови, кој ја загрева храната подеднакво низ целиот волумен на рерната и овозможува користење на тава за печење со стандардна големина во микробранова печка. Класичните ротирачки чинии и нерамномерно загреаната храна се минатото.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Gorenje by Ora-Ito 2

Боја: Бела боја

Боја на рачката: Посебно обработен алуминиум

Материјал на управувачката плоча: Стакло

Комбинирана рерна со микробранови - 50 l Најголема употреблива површина за печење (SiperSize)

Употреблив волумен на рерната: 50 l

Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува

HomeMADE облик на рерната инспириран од обликот на традиционалните фурни на дрва

Електронско управување

Облик на копчињата: Push pull копчиња

IconTouch

Начини на загревање:
Долен и горен грејач
Инфра грејач
Вентилатор
Инфра грејач со вентилатор
Долен грејач, кружен грејач и вентилатор
Микробранови
Микробранови и топол воздух
Одмрзнување
Брзо загревање (FastPreheat)
AquaClean со микробранови
Еко функција

MultiUse

Класична шарка на вратата

Рамномерно печење (MultiFlow 360°)

Stirrer технологија

Инвертер технологија

OpenView

Истовремено печење на повеќе нивоа

1 плитка емајлирана тава за печење

1 стаклена тава за печење

Решетка на рерната

1x жичани водилки

Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување

Динамичен систем на ладење на рерната DC+

тројно застаклување со заштитна мрежа

Силвермат-емајл (SilverMatte)

Моќност на инфра грејачот: 2.200 W

Фреквентна микробранова моќност: 2.450 MHz

Максимална моќност на микробрановата: 1.000 W

Приклучна моќ-струја: 3 kW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 45,5 × 54,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63,5 × 54,1 × 68 cm

Мерки за вградување: 56 × 45 × 55 cm

Нето тежина на апаратот: 36,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 40,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 3.000 W

Код: 728024

EAN Код: 3838782025532

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice