Индукциска плоча IT646ORAW - Gorenje
затвори
...
IT646ORAW Индукциска плоча
28.990,00 ден

Индукциска плоча IT646ORAW

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm PowerBoost функција
IT646ORAW
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
28.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AreaFlex

AreaFlex

Поголема површина за готвење
Две вертикални зони за готвење можат да се комбинираат во една, со што се создава поголема површина за готвење. Ова овозможува рамномерно зготвена или печена храна во поголеми садови и тави.
_products/features/icon - AutoDetect

AutoDetect

Веднаш ја открива позицијата на садот на плочата
Плочата за готвење автоматски ја открива положбата на садот, активирајќи ја соодветната зона за готвење, единечна или поврзана, во зависност од големината на садот. Ова се случува во првите 10 секунди по вклучувањето на плочата за готвење или секој пат кога оваа функција е рачно активирана.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.

Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Повторно користете ги своите последно користени параметри
Оваа функција е исклучително корисна кога случајно ќе ја исклучите плочата за готвење. Имате 5 секунди да го вратите последно користениот параметар на плочата, што е многу корисно кога подготвувате повеќе јадења одеднаш. За 5 секунди откако случајно сте ја исклучиле плочата, повторно вклучете ја и за 5 секунди притиснете ја функцијата StopGo.
Повеќе
Затвори

ChildLock Pro

Безбедноста доаѓа во прв план
Функцијата ChildLock Pro е специјално дизајнирана за семејства со мали деца. Оставањето деца во кујната без надзор никогаш не било побезбедно бидејќи оваа функција за заклучување на контролните команди ги спречува да ја вклучат плочата за готвење или да сменат некој параметар. Во понапредни модели, оваа функција може да се активира во поставките, дозволувајќи ѝ на плочата за готвење автоматски да се заклучува при секое исклучување. Во спротивно, можете да ја заклучите плочата за готвење со притискање на соодветниот симбол.
Повеќе
Затвори

PowerBoost

Извлечете максимум од вашето време
PowerBoost обезбедува екстремен интензитет на топлина на садот и значително го намалува времето на чекање. Ќе зовриете 2 литри вода за помалку од 6 минути, што ќе ви даде доволно време за да го извежбате вашиот магичен перформанс.

StayWarm

Уживајте во топол оброк во секое време
Функцијата StayWarm ја одржува храна на константна температура од 70 ˚C, додека дојде време за да го послужите оброкот. Храната ги задржува оригиналниот вкус и саканата температура додека не се сервира, така што ќе го имате целото време што ви е потребно.

Тајмер

Никогаш не пропуштајте го вистинското време
Тајмерот осигурува дека плочата за готвење автоматски ќе се исклучи во саканото време и ве известува со звучен аларм.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Бела боја

Брусен раб на плочата

SmartControl

Персонализирани подесувања

Функција AreaFlex (спојување на две зони во една)

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
десно напред: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
лево назад: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
десно назад: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 56,5 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7 × 49,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.360 W

Код: 732418

EAN Код: 3838782165511

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice