Индукциска плоча IT646ORAB - Gorenje
затвори
...
IT646ORAB Индукциска плоча
25.990,00 ден

Индукциска плоча IT646ORAB

Индукциска плоча Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm PowerBoost функција
IT646ORAB
„Jet“ црнаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
25.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Извлечете максимум од вашето време
PowerBoost обезбедува екстремен интензитет на топлина на садот и значително го намалува времето на чекање. Ќе зовриете 2 литри вода за помалку од 6 минути, што ќе ви даде доволно време за да го извежбате вашиот магичен перформанс.
_products/features/icon - StayWarm

StayWarm

Уживајте во топол оброк во секое време
Функцијата StayWarm ја одржува храна на константна температура од 70 ˚C, додека дојде време за да го послужите оброкот. Храната ги задржува оригиналниот вкус и саканата температура додека не се сервира, така што ќе го имате целото време што ви е потребно.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Никогаш не пропуштајте го вистинското време
Тајмерот осигурува дека плочата за готвење автоматски ќе се исклучи во саканото време и ве известува со звучен аларм.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

SmartControl

Персонализирани подесувања

Функција AreaFlex (спојување на две зони во една)

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
десно напред: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
лево назад: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW,
десно назад: Ø 21×19 cm, 2.1/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 57,5 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 8,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.360 W

Код: 732417

EAN Код: 3838782165504

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции