Индукциска плоча IT643SYW - Gorenje
затвори
...
IT643SYW Индукциска плоча
25.990,00 ден

Индукциска плоча IT643SYW

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,4 × 52,5 cm PowerBoost функција
IT643SYW
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
25.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - ChildLock Pro

ChildLock Pro

Безбедноста доаѓа во прв план
Функцијата ChildLock Pro е специјално дизајнирана за семејства со мали деца. Оставањето деца во кујната без надзор никогаш не било побезбедно бидејќи оваа функција за заклучување на контролните команди ги спречува да ја вклучат плочата за готвење или да сменат некој параметар. Во понапредни модели, оваа функција може да се активира во поставките, дозволувајќи ѝ на плочата за готвење автоматски да се заклучува при секое исклучување. Во спротивно, можете да ја заклучите плочата за готвење со притискање на соодветниот симбол.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - AutoDetect

AutoDetect

Позиционирање на садовите без проблеми
По првите 10 секунди при вклучување на плочата за готвење, таа автоматски ќе ја препознае позицијата на садот и ќе ја активира соодветната зона за готвење, една или поврзаните зони, во зависност од големината на садот. Оваа функција може да се активира и рачно, во текот на процесот на готвење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - BridgeZone

BridgeZone

Исклучително големи садови, без грижа
Индукциската плоча за готвење со поврзувачки зони го олеснува готвењето во големи садови. Две одделни зони за готвење се поврзуваат во една голема, со само еден допир. Идеална е за подготовка на поголеми парчиња храна или повеќе оброци истовремено.

Рамно вградување во работната плоча

Мазно и елегантно
Дополнителна предност претставува секако и рамното вградување во работната плоча, што значи непречен преод помеѓу плочата за готвење и работната плоча. Поедноставно е за чистење и ѝ дава модерен и стилизиран изглед на вашата кујна.

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го интензивира загревањето, што резултира со значително пократко време за загревање.

Едноставно управување (SimplicityControl)

Без комплицирано управување
Индукциската плоча за готвење со управување на допир и со својата интуитивна графика му овозможува на корисникот потполно лесно искуство на автоматско работење и едноставни рачни приспособувања.

SoftMelt

Еден, два, чоколадо
Функцијата SoftMelt полека го топи чоколадото или путерот при константна температура од 42˚C, така што се создаваат идеални услови на топење, без загорување. Оваа функција, исто така, може да се користи и за бавно одмрзнување.

StayWarm

Без проблеми со гостите што доцнат
Функцијата StayWarm ја одржува храната на константна температура од 70˚C, сѐ додека не дојде вистинското време за послужување. Јадењето ги задржува своите оригинални вкусови и температурата додека не биде послужено.

Тајмер

Секогаш под будно око
Одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути. Ако од искуство ви е познато оптималното време за готвење на одредено јадење, тајмерот може да се постави и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече. Звучниот сигнал ќе означи дека јадењето е готово.
Повеќе
Затвори

Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Повторно користете ги своите последно користени параметри
Оваа функција е исклучително корисна кога случајно ќе ја исклучите плочата за готвење. Имате 5 секунди да го вратите последно користениот параметар на плочата, што е многу корисно кога подготвувате повеќе јадења.
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Бела боја

Брусен раб на плочата

SmartControl

Персонализирани подесувања

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно напред: Круг 16 cm, 1.4/1.85 kW,
лево назад: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно назад: Круг 21 cm, 2.3/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,4 × 52,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 56,5 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7 × 49,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 733142

EAN Код: 3838782175237

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice