Индукциска плоча IT642BSC - Gorenje
IT642BSC Индукциска плоча

Индукциска плоча IT642BSC

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm PowerBoost функција
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

SmartControl

Персонализирани подесувања

Автоматска контрола на температурата за заштита од претекување

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно напред: Круг 16 cm, 1.4/1.85 kW,
лево назад: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно назад: Круг 21 cm, 2.3/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 59 cm

Нето тежина на апаратот: 8,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 731202

EAN Код: 3838782166594

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice