Индукциска плоча IT640BX - Gorenje
затвори
...
IT640BX Индукциска плоча
19.990,00 ден

Индукциска плоча IT640BX

Димензии (ШxВxД): 60 × 6 × 52,5 cm PowerBoost функција
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.

Технички карактеристики

Црна

Рамка на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 21 cm, 1.5/2 kW,
десно напред: Круг 14.5 cm, 1.2/1.6 kW,
лево назад: Круг 14.5 cm, 1.2/1.6 kW,
десно назад: Круг 21 cm, 1.5/2 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 6 × 52,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 59 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7,4 × 49,5 cm

Нето тежина на апаратот: 7,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 731743

EAN Код: 3838782149627

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice