Индукциска плоча IT640BSC - Gorenje
затвори
...
IT640BSC Индукциска плоча
14.390,00 ден

Индукциска плоча IT640BSC

Индукциска плоча Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,8 × 52 cm PowerBoost функција
17.990,00 ден
14.390,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.
_products/features/icon - Контрола на допир (TouchControl)

Контрола на допир (TouchControl)

Сега секој може да има магичен допир
Модерната сензорска технологија овозможува јасна и едноставна контрола на допир, буквално со вашите прсти. Контролната површина е совршено мазна и лесна за чистење.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Секогаш под будно око
Одбројувачкиот тајмер може да се постави до 99 минути. Ако од искуство ви е познато оптималното време за готвење на одредено јадење, тајмерот може да се постави и плочата за готвење автоматски ќе се исклучи кога поставеното време ќе истече. Звучниот сигнал ќе означи дека јадењето е готово.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 21 cm, 1.5/2 kW,
десно напред: Круг 14.5 cm, 1.2/1.6 kW,
лево назад: Круг 14.5 cm, 1.2/1.6 kW,
десно назад: Круг 21 cm, 1.5/2 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,8 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 57,5 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7,4 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 7,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,1 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 731742

EAN Код: 3838782149610

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice