Индукциска плоча IT635SC - Gorenje
затвори
...
IT635SC Индукциска плоча
17.990,00 ден

Индукциска плоча IT635SC

до истек на залихи !
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6,1 × 51 cm PowerBoost функција
17.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - BridgeZone

BridgeZone

Едноставен план за големи садови
Индукциската плоча со две зони кои можат да се поврзат го олеснува готвењето во многу големи садови. Со едноставен допир, двете одделни зони за готвење се спојуваат во една зона. Идеално за подготовка на поголеми парчиња храна.
_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

AllBoost, појачана моќност на делување на сите зони истовремено

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Ø 18.5 cm, 1.4/2 kW,
десно напред: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
лево назад: Ø 18.5 cm, 1.2/1.4 kW,
десно назад: Ø 20.5 cm, 2/2.3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 6,1 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 74 × 18,5 × 66 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 7,7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 10,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 12,6 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.100 W

Код: 514112

EAN Код: 3838942075391

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice