Индукциска плоча IT614X - Gorenje
затвори
...
IT614X Индукциска плоча
15.991,00 ден

Индукциска плоча IT614X

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,8 × 51,5 cm PowerBoost функција
19.990,00 ден
15.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - PowerBoost

PowerBoost

Забрзано готвење
Функцијата PowerBoost го засилува загревањето, што резултира со значително намалување на времето потребно за загревање.

Технички карактеристики

Инокс

Рамка на плочата

Контрола на допир (TouchControl)

Тајмер

PowerBoost функција

AllBoost, појачана моќност на делување на сите зони истовремено

4 индуксицки зони за готвење
лево напред: Ø 18.5 cm, 1.4/1.9 kW,
десно напред: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
лево назад: Ø 16.5 cm, 1.2/1.4 kW,
десно назад: Ø 20.5 cm, 1.9/2.1 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,8 × 51,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 71,5 × 15 × 63 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 55,8-56 × 7,1 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 8,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 6.800 W

Код: 463044

EAN Код: 3838942719141

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice