Индукциска плоча IT321SYB - Gorenje
затвори
...
IT321SYB Индукциска плоча
12.990,00 ден

Индукциска плоча IT321SYB

Индукциска плоча Димензии (ШxВxД): 30 × 5,4 × 52 cm PowerBoost функција
12.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - BridgeZone

BridgeZone

Едноставен план за големи садови
Индукциската плоча со две зони кои можат да се поврзат го олеснува готвењето во многу големи садови. Со едноставен допир, двете одделни зони за готвење се спојуваат во една зона. Идеално за подготовка на поголеми парчиња храна.
_products/features/icon - Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Повторно користете ги своите последно користени параметри
Оваа функција е исклучително корисна кога случајно ќе ја исклучите плочата за готвење. Имате 5 секунди да го вратите последно користениот параметар на плочата, што е многу корисно кога подготвувате повеќе јадења одеднаш. За 5 секунди откако случајно сте ја исклучиле плочата, повторно вклучете ја и за 5 секунди притиснете ја функцијата StopGo.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - ChildLock Pro

ChildLock Pro

Безбедноста доаѓа во прв план
Функцијата ChildLock Pro е специјално дизајнирана за семејства со мали деца. Оставањето деца во кујната без надзор никогаш не било побезбедно бидејќи оваа функција за заклучување на контролните команди ги спречува да ја вклучат плочата за готвење или да сменат некој параметар. Во понапредни модели, оваа функција може да се активира во поставките, дозволувајќи ѝ на плочата за готвење автоматски да се заклучува при секое исклучување. Во спротивно, можете да ја заклучите плочата за готвење со притискање на соодветниот симбол.
Повеќе
Затвори

Моќна индукциска плоча

Брзо и ефикасно готвење и едноставно чистење
Индукциските плочи работат исклучително брзо и ефикасно и овозможуваат да се подготви одлична и здрава храна. Функцијата PowerBoost за брзо и моќно работење дозволува побрзо и поефикасно готвење, што дава заштеда на време и енергија.

Едноставна контрола со SmartControl

Прегледност и контрола во готвењето
Времето на готвење може да се намести за секоја зона независно. По истекувањето на зададеното време, тајмерот автоматски ќе ја исклучи зоната на готвење и ќе ве извести со звучен сигнал.

Технички карактеристики

Црна

Брусен раб на плочата

SmartControl

Персонализирани подесувања

SmartControl

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

2 индукциски зони за готвење
напред: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
назад: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 30 × 5,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 44,5 × 16 × 61 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 28,3-28,5 × 7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 4,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 3.200 W

Код: 736233

EAN Код: 3838782420184

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice