Индукциска плоча IS656USC - Gorenje
IS656USC Индукциска плоча
29.490,00 ден

Индукциска плочаIS656USC

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,6 × 51 cm PowerBoost Supreme Можност за заклучување
29.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Индукциски плочи

Индукциски плочи

Индукциските плочи ја заграваат храната два пати побрзо од плинските плочи, што ги прави многу поекономични и побезбедни. Индукциската плоча го загрева само дното на садот додека, пак, површината на плочата останува ладна, па слободно можете да ја допрете. Температурата се приспособува веднаш, само со допир, и со тоа ја ограничува опасноста од претекување. Со таква плоча, топењето чоколадо, добрите сосови и секаков вид слатки, стануваат лесна задача.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - XpandZone

XpandZone

XXL површина за XXL резултат
XpandZone овозможува готвење скоро на целата површина на плочата. Кога е активен режимот XpandZone, левата или десната зона на плочата за готвење се спојуваат во една екстра голема зона за готвење. Споените зони за готвење овозможуваат повеќе простор и слобода при готвењето, простор за поголеми садови или простор за повеќе помали садови или тави, кои можат да се стават каде било во проширената зона за готвење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - PowerBoost Supreme

PowerBoost Supreme

Слободно побрзајте... и останете безгрижни!
Инвентивната PowerBoostSupreme функција ја има кај најдобрите модели на индукциските плочи Gorenje. Таа овозможува феноменална брзина на работата на плочата. Потребни се само 4,2 минути за да се зоврие вода од 2l, што е, сигурно ќе се согласите, многу ефикасно.

Сигурносно заклучување (ChildLock)

За потполна безбедност на вашите деца
Функцијата ChildLock е одлична за оние кои имаат деца. Никогаш не било побезбедно за децата да ги оставите сами во кујната, бидејќи не можат да ги регулираат или да ги активираат апаратите благодарејќи на оваа функција.

StayWarm

За сите кои секогаш доцнат на вечера!
Функцијата StayWarm одржува константна температурата од 70˚C. На тој начин храната ги задржува вкусот и топлината до сервирањето.

Тајмер

Идеална контрола
Тајмерот може да се приспособи до 99 минути. Доколку го знаете оптималното време за подготовка на одредено јадење, приспособете го мерачот на време (тајмерот) и плочата автоматски ќе се изгасне, а воедно сигналот ќе ве извести за тоа.

Технички карактеристики

Црна

Закосен раб на плочата

SmartControl

Тајмер

Одржување на топлина

PowerBoost функција

PowerBoost Supreme

XpandZone

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
десно напред: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
лево назад: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW,
десно назад: Круг 20×20 cm, 1.8/3 kW

Можност за заклучување

Заштита од деца

Димензии (ШxВxД): 60 × 5,6 × 51 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 58 × 13,5 × 66 cm

Мерки за вградување: 56 × 7 × 49 cm

Нето тежина на апаратот: 11,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,4 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,4 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 545551

EAN Код: 3838942113567

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice