Индукциска плоча IS641ST - Gorenje
затвори
...
IS641ST Индукциска плоча
35.490,00 ден

Индукциска плоча IS641ST

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm PowerBoost функција
35.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - AutoDetect

AutoDetect

Веднаш ја открива позицијата на садот на плочата
Плочата за готвење автоматски ја открива положбата на садот, активирајќи ја соодветната зона за готвење, единечна или поврзана, во зависност од големината на садот. Ова се случува во првите 10 секунди по вклучувањето на плочата за готвење или секој пат кога оваа функција е рачно активирана.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Функција Delete

Функција Delete

Исклучете ги поставките со само еден допир
Оваа функција е особено корисна кога готвите повеќе јадења одеднаш. Кога треба да исклучите или една зона за готвење, или AreaFlex со IqGrill и поставениот тајмер, само притиснете X и ќе завршите. Без безброј притискања.
_products/features/icon - Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Враќање на последно користените параметри (Recall функција)

Повторно користете ги своите последно користени параметри
Оваа функција е исклучително корисна кога случајно ќе ја исклучите плочата за готвење. Имате 5 секунди да го вратите последно користениот параметар на плочата, што е многу корисно кога подготвувате повеќе јадења одеднаш. За 5 секунди откако случајно сте ја исклучиле плочата, повторно вклучете ја и за 5 секунди притиснете ја функцијата StopGo.
Повеќе
Затвори

ChildLock Pro

Безбедноста доаѓа во прв план
Функцијата ChildLock Pro е специјално дизајнирана за семејства со мали деца. Оставањето деца во кујната без надзор никогаш не било побезбедно бидејќи оваа функција за заклучување на контролните команди ги спречува да ја вклучат плочата за готвење или да сменат некој параметар. Во понапредни модели, оваа функција може да се активира во поставките, дозволувајќи ѝ на плочата за готвење автоматски да се заклучува при секое исклучување. Во спротивно, можете да ја заклучите плочата за готвење со притискање на соодветниот симбол.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Црна

Алуминиумски раб

SliderTouch - управување на допир со лизгање

Персонализирани подесувања

IQ програми

Готвење со големо количество на вода (IQboil)

IQgrill, Грил печење (можност за поставување на нивото на запеченост)

IQsimmer

Функција TimeAssist

Функција за враќања на подесувањата (Recall)

Тајмер за варење јајца (EggTimer)

Тајмер

Функција Delete

Stop&Go (Пауза) - За максимално сигурно готвење

Одржување на топлина

SoftMelt функција

PowerBoost функција

4 индукциски зони за готвење
лево напред: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно напред: Круг 16 cm, 1.4/1.85 kW,
лево назад: Круг 18 cm, 1.4/2.1 kW,
десно назад: Круг 21 cm, 2.3/3 kW

Сигнализација на преостаната топлина

Заштита од деца (ChildLock Pro)

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 5,4 × 52 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 16 × 59 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56-56,2 × 7 × 49,5 cm

Нето тежина на апаратот: 8,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W

Приклучна моќ: 7.200 W

Код: 731896

EAN Код: 3838782152665

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice